הכנסה פסיבית מספרים דיגיטליים

הכנסה פסיבית מספרים דיגיטיליים

אומרים שלכל אחד יש ספר בתוכו שמחכה לצאת. בעבר, להוציא ספר היה רק עבור יחידי סגולה אך המהפכה הטכנולוגית יצרה הזדמנות לכל אחד שרוצה להוציא את הספר שלו לאור בצורה דיגיטלית ולהרוויח הכנסה פסיבית מספרים דיגיטליים. פעם היה צריך ללכת למוציאים לאור ולנסות לשכנע אותם להוציא את הספר לאור, להשקיע בהדפסה, פרסום והפצה. כיום ברגע שסיימתם לכתוב את הספר אפשר להעלות אותו לחלל האינטרנט העצום וליהנות מההכנסות והשבחים.

יתרון נוסף הוא שלא צריך להדפיס עותקים רבים ולהוציא הרבה כסף לפני שעוד מכרתם ספר אחד. פשוט יוצרים עותק דיגיטלי ומוכרים אותו לאנשים רבים. ישנם כיום סופרים רבים אשר נהנים מתזרים שוטף ומתפרנסים מצויין מהכנסה פסיבית מספרים דיגיטליים.

הנושאים שכדאי לכתוב עליהם

אם אתם מתכוונים להגדיל את ההכנסה השוטפת על ידי תזרים שוטף מספרים דיגטיליים, כדאי לכתוב על נושא שיישאר רלוונטי לאורך זמן.
הרעיון הוא שהספרים ימכרו ויהיו רלוונטיים אחרי כמה שנים ואנשים עדיין ירצו לקנות אותם. נושאים כמו מערכות יחסים, חיסכון כלכלי, ספרי ילדים, אוכל וכדומה הם נושאים שיוכלו להיות מעניינים עוד כמה שנים.

נושאים למשל כמו מדריך לתוכנה חדשה, איך לבחור את הטלוויזיה מהדגם החדיש ביותר וכדומה לא יימכרו היטב עוד כמה שנים מעכשיו.
כלל הברזל הוא לחשוב האם זה יהיה מעניין ורלוונטי עוד כמה שנים? אם כן לכו על זה, תכתבו ותהנו. אם לא, אז כדאי שתשקלו נושא חדש שיוכל לספק לכם הכנסה פסיבית למשך שנים רבות.

סוג הספר שכדאי לכתוב כדי להרוויח הכנסה פסיבית מספרים דיגיטליים

ישנם סוגים רבים של ספרות: סיפורים קצרים, נובלות, מדע בדיוני וכדומה. אם אתם מתכוונים להרוויח כסף רב מספרים כדאי לשקול סוגי ספרים שיהיה לכם קל וכיף לכתוב. אם אין לכם ראש לפתח עלילה מפותלת ודמויות מורכבות זה ממש לא אומר שאתם לא יכולים לכתוב ספר.

לא חייבים לכתוב את סדרת משחקי הכס ולפתח עולם שלם או לכתוב רומן כדי להיות סופרים מצליחים. סגנון ספרים מאוד מצליח הינו ספרי How To. ספרים אלו הם ספרי מידע והם נמכרים מעולה עקב כך שהם נותנים לאנשים מענה טוב וספיציפי לבעיה שהם רוצים לפתור. סוג נוסף של ספרים שתוכלו לכתוב בקלות הינו ספרי ילדים. ספרים אלו דורשים רעיון קליל, יכולת לרשום בחרוזים ואיורים טובים.

הנקודה היא, שגם אם אין לכם את הדימיון הכי מפותח בעולם, או רעיון לעלילה מרתקת זה לא אומר שאתם לא יכולים להוציא ספר משלכם. שבו ותחשבו על מה יהיה לכם כיף לספר או ללמד אחרים. מה אתם יודעים שאחרים לא? מה יש לכם לספר לעולם? קחו את זה ותכתבו מזה ספר.

איך להכין את הספר להוצאה לאור

אתם אולי יודעים לכתוב אבל האם אתם גם יודעים לאייר?
לערוך את הספר?
להכין את הכריכה?
לשווק את הספר?

כדי להוציא ספר לאור דרוש הרבה יותר מיכולת כתיבה. ישנם אתרים רבים בהם תוכלו למצוא את אנשי המקצוע באופן עצמאי. אפשר ללכת להוצאה לאור, לשלם להם הרבה מאוד כסף ולהוריד את זה מעצמכם. אבל, אם תמצאו את אנשי המקצוע בעצמכם תוכלו לחסוך כסף רב. ישנם כיום אתרים רבים ברחבי האינטרנט מלאים באנשי מקצוע שמציעים את שירותיהם במחיר נמוך כמו Upwork או Fiverr. אם הספר באנגלית בכלל תרוויחו, תוכלו ללכת לאתרים בינלאומיים ולהוזיל עלויות דרכם.

איפה להוציא את הספר לאור

ישנן מספר דרכים להוציא את הספר לאור:

חברת מסחר - ישנן חברות רבות המתמחות בשיווק של ספרים דיגיטליים, המוכרת ביניהן היא כמובן אמזון אך ישנן לא מעט אתרים ישראליים המוכרים ספרים דיגיטליים. חנויות הספרים האלקטרוניות עוזרות לכם להשיג חשיפה גבוהה וחוסכות לכם תפעול רב של אופרציית המכירה. החיסרון הוא שיש תחרות גבוהה של ספרים בתוך האתר ושעליכם להתחלק ברווחים מהמכירות עם החנות הדיגיטלית כדי להרוויח הכנסה פסיבית מספרים דיגיטליים.

מכירה עצמאית - קל מאוד להכין עמוד נחיתה או אתר שלם שנועד לשווק ולמכור את הספר שלכם. החיסרון הוא שלאתר עצמאי תהיה פחות חשיפה של גולשים מאשר אתר מוכר והשיווק נופל עליכם בשלב זה. מצד שני תוכלו לגבות מה שתרצו עבור הספר ולא תצטרכו לחלוק את הרווחים שלכם עם אף אחד.

מוציא לאור - כיום ניתן לפנות באופן עצמאי למוציא לאור ולהוציא דרכם את הספר. המו"ל ידאג למצוא לכם עורך, מאייר, משווק ואפילו בית דפוס אם תבחרו בכך. הדרך הזו תחסוך לכם הרבה מאוד כאב ראש וחיפוש של אנשי מקצוע. החיסרון הוא שצריך לרוב לשלם עלות גבוהה מראש וגם לחלוק ברווחים אחר כך.

אמזון – אמזון הינה כיום חנות הספרים הגדולה בעולם וכוללת ספרים מכל הסגנונות והשפות. לאחרונה אמזון הוסיפה גם תמיכה בשפה העברית כך שניתן להעלות ולמכור ספרים בעברית לאתר.
לאמזון, יש גם יתרון משמעותי בתחום ההדפסה לפי דרישה ((Print On Demand. ניתן להעלות ספר דיגיטילי ואם לקוחות רוצים לרכוש עותק פיזי של הספר, אמזון מדפיסה, אורזת ושולחת את הספר באופן פסיבי לחלוטין מצידכם.

לא משנה באיזה דרך תבחרו, העיקר שתשבו, תכתבו את הספר ותתנו לכל העולם להנות ממנו. יש מגוון גדול של דרכים להגדיל הכנסה ולייצר הכנסות פסיביות כפי שניתן לראות באתר זה. כל שעליכם לעשות זה לבחור אחת, ליישם ולהתמיד עד שהכסף יתחיל לזרום.
בהצלחה!

הפוסט נכתב על ידי אורה אריאל בעלת הבלוג האופטימית