קידום חשבון אינסטגרם

10 טיפים לקידום חשבון האינסטגרם שלכם

עם מאות מילוני משתמשים פעילים מדי יום, אינסטגרם הוא אחד הכלים החינמיים הטובים ביותר שעוזר להגיע לקהל יעד רלוונטי. אבל אתם לא יכולים פשוט לפרסם פוסטים ולצפות לתוצאות מהירות. פרסום בצורה קבועה הוא חשוב אבל הוא חייב להיות חלק מאסטרטגיה נכונה ומדויקת לקידום חשבון האינסטגרם שלכם. ככל שלמשתמשים שלכם יש יותר היכרות עם המותג שלכם באינסטגרם, כך תוכלו לצבור אמון בקרב הגולשים ומאמצי השיווק בפלטפורמה יניבו תוצאות טובות יותר. הכנתי עבורכם 10 טיפים ממוקדים שיעזרו לכם לקדם את חשבון האינסטגרם שלכם בצורה הטובה ביותר:

תעקבו אחרי משפיענים בנישה שלכם

מעקב אחרי משפיענים, יצירת מעורבות ותיוגים עם משפיענים ושיתוף פעולה איתם יעזרו לכם להגביר את החשיפה באינסטגרם. כדי ששיתוף הפעולה ביניכם לבין משפיען יהיה אותנטי ככל האפשר - שתפו פוסטים שלהם והביעו את חוות דעתכם הכנה בנושאים רלוונטיים לקהל היעד שלכם ובצעו תקשורת ישירה עם המשפיענים כדי ליצור שיתופי פעולה פוריים ל-2 הצדדים

קידום חשבון אינסטגרם

קידום חשבון אינסטגרם

פרסמו פוסטים עם ערך

הדרך הכי נכונה לקדם את העסק שלכם באמצעות הפלטפורמה של אינסטגרם היא לתת ערך אמיתי לגולשים בפוסטים שאתם מפרסמים. תוכן אטרקטיבי, מעניין ושימושי נותן לגולשים סיבה לעקוב אחרי העמוד שלכם. מספר רעיונות לדרכים בהם ניתן להעביר תכנים לגולשים שלכם: פוסט רגיל עם תקציר, תמונה ולינק לפוסט המלא בבלוג, הבלטת הנקודות העיקריות מתוך פוסט בצורה ויזואלית ושיתוף תוכן ממקורות אחרים. חשוב לזכור שכדי לבנות עמוד אינסטגרם איכותי אתם לא חייבים לקרשר כל פוסט לאתר שלכם ולנסות לבצע פעולת המרה בכל תוכן שעובר לגולשים. מדי פעם שלב פוסטים קלילים שהמטרה שלהם היא נטו לתת ערך מבלי לנסות לייצר המרות.

להשתמש במדיה מעוררת מעורבות

לא צריך להיות צלם מקצועי או להחזיק בציוד צילום יוקרתי גדי לייצר תמונות אטרקטיביות לפוסטים באינסטגרם. יש המון כלים חינמיים לעריכת תמונות ווידאו הזמינים בתוך אינסטגרם וגם כלים חיצוניים שעוזרים לייצר גרפיקות באיכות גבוהה שמעודדות מעורבות. כמו Canva למשל. כדי לקדם בצורה טובה את עמוד האינסטגרם שלכם בעזרת מדיה שמעוררת מעורבת חשוב ליצור פוסטים מותאים למקומות הפרסום השונים באינסטגרם - פוסטים עמוקים יעלו כפוסט, תכנים קלילים יותר יעלו בסטורי, סרטונים ארוכים יעלו ב-reels וכו'.

לשאול שאלות בפוסטים

שימוש בסקרי דעת קהל או שאלות רלוונטיות לנישה שלכם זו דרך מעולה להגדיל מעורבות, להגביר את החשיפה ולהגדיל את הציחה באינסטגרם. חשבו על שאלות שיהיה לגולשים כיף לענות עליהן או על נושאים שחשובים מאוד לקהל היעד בעמוד שלכם. הימנעו משאלות אישיות או שנויות במחלוקת אם אתם לא מרגישים מספיק מחוברים לקהל שלכם. מומלץ לשאול שאלות בפורמט הסטורי שמעודד מעורבות גולשים.

לפרסם פוסטים בשעות החזקות ביום

חשוב לפרסם באופן קבוע ובצורה עקבית בעמוד האינסטגרם, אבל התוכן שלכם לא יהיה אפקטיבי אם לא תפרסמו אותו בזמנים הנכונים. שעות הפרסום המומלצות משתנות בהתאם לקהל היעד שלכם ולסוג העסק שלכם ולכן תצטרכו להשקיע מחשבה כדי לנתח את הקהל ולהבין מתי הכי כדאי לפרסם.

להשתמש בהאשטאגים תמיד

כשמדברים על קידום חשבון אינסטגרם, האשטאגים מדויקות לנישה זו אחת מהשיטות היותר מוכרות. השתמשו בהאשטאגים בפוסטים ובסטורי כדי לגרום לחשבון שלכם לבלוט. האשטאגים רלוונטיים הם: האשטאגים מבוססי מיקום שעוזרים לבנות מודעות למותג באזור שבו הוא נמצא, האשטאגים ספציפיים לנישה מסוימת והאשטאגים פופולאריים באינסטגרם.

בפוסט אחד ניתן להשתמש בעד 30 האשטאגים, אבל זה לא אומר שחייב להשתמש בכולם. הישארו ממוקדים ועשו שימוש בבהאשטאגים שבאמת רלוונטיים עבורכם ועבור המותג שלכם. מומלץ לכלול 2-3 האשטגים בפוסט עצמו ואת השאר לפרסם בתגובה הראשונה, ככה הפוסט יראה פחות אגרסיבי.

להשתמש בסטורי ובהיילייטס

הסטורי באינסטגרם נעלם תוך 24 שעות ולכן זה מקום מעולה לייצר תקשורת מיידית עם הקהל שלכם. שימוש בסטורי עוזר מאוד לקדם את החשבון כי הגולשים באינסטגרם פשוט אוהבים לצפות בסטורי. אפשרות נוספת שיש לסטורי זה האפשרות לשמור רגעים חשובים שעלו לסטורי כ-Highlights. היילייטס בעצם משמש כאלבום לתמונות מרכזיות שעלו לסטורי והיתרון שלהם הוא שבניגוד לסטורי שנעלם תוך 24 שעות, בהיילייטס התמונה תישאר באופן קבוע.

קידום חשבון אינסטגרם

קידום חשבון אינסטגרם

לעלות ללייבים

דרך מצוינת נוספת לקידום חשבון האינסטגרם היא הפעלת סדנאות, קורסים, שאלות ותשובות והדרכות דרך שידור לייב באינסטגרם. תקפידו להודיע לעוקבים שלכם לפני שאתם מתכננים לעלות ללייב כדי שהם יוכלו להתכונן לפני וגם להעביר את השידור הלאה מה שיגדיל את מספר הצופים שלכם. כשאנשים יראו אתכם מדגימים בלייב את המוצר או השירות שלכם זה יעזור לבנות אמון ביניכם לבין קהל היעד הפוטנציאלי של העסק.

לפרסם את החשבון בחשבונות סושיאל אחרים

שימוש חשבונות סושיאל מדיה אחרים עוזר לקהל שלכם להכיר צדדים נוספים במותג. אם בלינקדאין לדוגמא תדברו על המותג ברמה המקצועית והעניינית אז באינסטגרם תציגו את המותג שלכם בצורה יותר ויזואלית. דרך חשבונות הסושיאל שאתם עושים בהם שימוש תוכלו להפנות את הקהל שלכם לפלטפורמה אחרת שבה אתם נמצאים וקח לשמור אותו קרוב למותג.

שימוש בפרסום ממומן

דרך פרסום ממומן באינסטגרם תוכלו להציג את החשבון שלכם והמודעות שלכם לקהל עצום וממוקד. כדי לפרסם את חשבון האינסטגרם שלכם תצטרכו לפרסם דרך Facebook Ads, מערכת הפרסום המשותפת ל-2 הפלטפורמות, אך תוכלו לבחור לפרסם באינסטגרם בלבד. דרך הפרסום הממומן תוכלו להגדיל את המודעות למותג, להזרים תנועה ממוקדת לאתר האינטרנט שלכם ולייצר מכירות והמרות

סיכום

קידום חשבון האינסטגרם שלכם יעזור לכם לבנות קהל עוקבים איכותי שלבסוף יכול להפוך ללקוחות משלמים, אבל גם לספק פידבק חיובי לעסק. יצירת מעורבות עם הקהל באינסטגרם גורם לכם לזכות באמון הלקוחות הקיימים ולצבור לקוחות נוספים. החוכמה היא להיות סבלני ועקבי ועם הזמן החשבון יהיה בצמיחה מתמשכת. עכשיו, כשיש לכם כמה רעויות איך תוכלו להגדיל את חשבון האינסטגרם תוכלו לבחור כמה מהאסטרטגיות הללו, להגדיר מסגרת זמן ויעדים ולהתחיל לקדם את החשבון.

על הכותב

אור פיאלקוב קידום חשבון אינסטגרם

אור פיאלקוב, בן 38, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה המתמחה בפרסום בגוגל ומגוון ערוצים נוספים. מומחה פרסום ממומן באינסטגרם, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של EasyCloud, חברה שמנגישה את עולם אחסון האתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם: Google Cloud, AWS, DigitalOcean ועוד.