החשיבות של עסק עצמאי לחיים שלך -

למה רבים מהבוגרים המבריקים ביותר של האוניברסיטאות שלנו עובדים בשביל כאלה שנשרו מהלימודים... אנשים כמו ביל גייטס ממיקרוסופט,
ריצ'רד ברנסון מווירג'ין, מייקל דל מחברת המחשבים דל וטד טרנר מ- CNN ורבים אחרים?
למה אנשים רבים עובדים כל כך קשה ומרוויחים כל כך מעט, ואחרים זוכים בכסף רב תוך מאמץ מועט יחסית?
למה, למרות שנים של מאמץ, אנשים רבים יגיעו לגיל הפרישה עם פנסיה זעומה שלא מאפשרת זיקנה מכובדת?

רוברט קיוסקי מומחה – מחבר סדרת רבי-המכר של ההתפתחות האישית והפיננסית "אבא עשיר, אבא עני" אשר גם כתב ספר עם דונלד טראמפ, מציג בספרו המבריק "רביעי תזרים המזומנים: המדריך לעצמאות פיננסית" את המודל הבא שנותן תשובה ממצה לשאלות הללו:

רביעי תזרים המזומנים
שכיר | בעל עסק
עצמאי | משקיע

שכירים - ברביע הזה נמצאים כיום רוב האנשים, אשר עובדים עבור מישהו אחר ומוכרים את הזמן שלהם עבור משכורת פחות או יותר קבועה. באופן טבעי המשכורת מהווה אחוז קטן מן הרווח שעבודתם מביאה לבעל העסק. כפי שניסח זאת, קצת בבוטות, איש עסקים אחד: "את השכירים קונים בסיטונאות, ומוכרים בקימעונאות".
רנדי גייג' -  מאמן אישי מפורסם שלימד אלפי אנשים בכל העולם להגיע לשפע ולמימוש עצמי -  אמר על כך:
"עבודה בתור שכיר זו מלכודת מתוחכמת, היא נותנת מספיק כסף שלא יעזבו אותה, אך לעולם לא תאפשר לך להגיע לעצמאות כלכלית בעזרתה."

עצמאים
- זוהי קבוצה הולכת וגדלה של אנשים אשר מוותרים על הביטחון המדומה שמעניקה משכורת קבועה ובעקבות כך זוכים לתמורה הרבה יותר משמעותית עבור הזמן שלהם. יחד עם זאת, רבים מהם מגלים שבמקום שהעסק יעבוד בשבילם, הם עובדים בשביל העסק.
חשוב להבין שגם שכירים וגם עצמאים עוסקים בעצם במכירת זמנם תמורת כסף והכנסותיהם נמצאות בקשר ישיר לזמן המוקדש לעבודה. קיוסקי קורא למצב הזה "מרוץ העכברים", מכיוון שאנשים בשתי הקבוצות הללו משועבדים למקור הכנסתם, עבדים לזמן ואף פעם לא יכולים להרשות לעצמם לעצור.
לעומת זאת, האנשים הנמצאים בTOP מסתמכים לרוב על מה שנקרא הכנסה שיורית או הכנסה פאסיבית, כלומר מקור ההכנסה שלהם יכול להמשיך לפעול גם בלי המשך של השקעת זמן גדולה מצידם.

קיוסאקי מבדיל בין שני סוגי הכנסה פאסיבית:
בעלי עסק - שייכים קבוצת אנשים מצומצמת, אשר הכנסותיהם הן בדרך כלל הרבה יותר משמעותיות, הודות למנגנון המינוף (Leverage), כלומר הכנסותיהם הן תוצאה לא רק של עבודתם אלא גם של עבודת שכירים רבים העמלים בשבילם. (יש לציין שרוב העובדים בעבודה רגילה אינם עובדים במרץ "עם הנשמה", כי הם יודעים שהמעסיק מצד אחד לא ישלם להם מספיק כדי לעבוד עם הנשמה ומצד שני ישלם להם מספיק כדי שהם יישארו ולא יעזבו את העבודה).
משקיעים - גם הקבוצה הזאת מרוויחה משימוש במנגנון המינוף, אך במקרה של המשקיעים, כסף עצמו ולא אנשים אחרים משמש כמינוף היוצר את ההון (השקעות כספים כרוכות בסיכון).
המסקנה החשובה ביותר מן האבחנה של קיוסאקי היא:
הדרך היחידה להגיע להכנסה פאסיבית גבוהה ולעצמאות כלכלית אמיתית היא להשתמש במינוף !
ההכנסה הפסיבית שהחברים באתר 2000 דולר נהנים ממנה באמצעות השיטות המגוונות והשונות שהאתר מציע,
נוצרת באמצעות המינוף ללא חובה בהון התחלתי ונמצאת במגמת עלייה.

בזכות ההכנסה הפסיבית מהעסקים והתוכניות השונות באתר, יכול להיווצר לך המון זמן פנוי למצוא ולעסוק בעסקים שונים נוספים אשר באמצעותם תרוויח כסף פסיבי ממקורות נוספים. כך למעשה תוכל ליצור לעצמך רשת ביטחון רצינית הרבה יותר מ"עבודה רגילה".
האתר 2000 דולר מכיל המלצות על השיטות והתוכניות הטובות ביותר ליצירת רשת ביטחון להכנסה פאסיבית מהאינטרנט.